Leonora Jakupi shpërthen me lot n’Kosovë Show kur kujton momentin e takimit me ushtarët e UÇK-së

Këtë javë e ftuar në emisionin n’Kosovë Show është këngëtarja Leonora Jakupi. Ajo në emision ka rrëfyer për jetën e saj në luftën e Drenicës, se si u largua...

Këtë javë e ftuar në emisionin n’Kosovë Show është këngëtarja Leonora Jakupi. Ajo në emision ka rrëfyer për jetën e saj në luftën e Drenicës, se si u largua nga Skenderaj drejt Prishtinës, pastaj në Tiranë, takimin e fundit me babain e saj. Ajo me lot në sy tregon se si babai i saj kishte porositur për një këngë me vlera kombëtare. Bëhet fjalë për këngën ”A vritet pafajësia”, shkruan Gazeta NewBorn.

Ajo poashtu rrëfen jetën e saj pas luftës së fundit në Kosovë, vështirësitë e saj pa babanë si dhe karrierën e saj muzikore.Sponzor

Leonora tha se ndihet e lumtur për 11 vjetorin e Pavarësisë dhe themelimin e Ushtrisë së Kosovës.

Në fund të emisionit, ajo i zhveshi moderaotorit Shpetim Deskut, qorapet të cilat i kishte me motive kombëtare dhe i veshi ajo.

Temat
Emisionetn'Kosovë Show

Të afërta