Sezoni i fundit i “Game of Thrones” do të mbërrijë në vitin 2019

Filmimi i serialit do të vazhdojë deri të paktën në gusht, prodhimi ndoshta nuk do të përfundojë këtë vit. Vetëm në vitin 2019 do të shfaqen episodet e reja.

Tifozët e serisë HBO “Game of Thrones” duhet të jenë të durueshëm: sezoni i tetë dhe i fundit i dramës së fantazisë do të transmetohen në 2019. Kjo u njoftua nga transmetuesi amerikan HBO të enjten. Nuk është përmendur një datë e saktë fillestare për gjashtë episodet e planifikuara, transmeton lajmi.net.

Filmi me shumë çmime fantazi u nis verën e kaluar në sezonin e shtatë Fansat fillimisht shpresonin se sezoni i fundit i serialit të kultit 2018 do të shfaqet. Popullariteti i serialit është shfrytëzuar edhe nga hakerat që përhapin lajme duke i joshur viktimat e tyre me informacione për sezonin e ri. Përveç kësaj, TV kanalet televizive të pay-TV të HBO-së është një nga seritë më të njohura në platformat e paligjshme të transmetimit, duke thyer rekordin në baza të rregullta.

Xhirimi deri në gusht
Prodhimi i hollësishëm i TV-së bazohet në romanet e autorit amerikan George RR Martin. Në botën serike të ngjashme me Mesjetën, disa fise të familjeve luftojnë për “Fronin e Hekurt” të kontinentit të Westeros.

Prodhimi i gjashtë episodeve të fundit ka filluar në tetor, sipas revistës amerikane “Hollywood Reporter”. Prandaj, xhirimet duhet të zgjasin deri në gushtin e ardhshëm. /Lajmi.net/

Temat
ArtFun

Të afërta