Salah nuk i harron tifozët e Romës dhe shkon t’i përshëndes, duartrokitje dhe brohoritje për të pas ndeshjes

ROME, ITALY - MAY 02: Mohamed Salah of Liverpool celebrates after the full time whistle as Liverpool qualify for the Champions League Final during the UEFA Champions League Semi Final Second Leg match between A.S. Roma and Liverpool at Stadio Olimpico on May 2, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Mohamed Salah është lojtari i momentit në Evropë, pasi anësori i Liverpoolit po çmend me golat e tij.

Ai në ndeshjen e parë kundër Romës shënoi dy herë dhe asistoi dy herë.

Liverpooli kaloi në finale me rezultat të përgjithshëm 7-6, me Salahin që ishte ndër më meritorët.

Egjiptiani këtë edicion ka kaluar nga Roma te Liverpool, me romakët që ishin të detyruar ta shisnin shkaku i FFP (Fair Play Financial).

Por anësori nuk e harron Romën, tifozët dhe qytetin ku karriera e tij nisi të lulëzojë.

Pas ndeshjes ai shkoi dhe i përshëndeti tifozët romak që nuk i kursyen thirrjet për të.

Një dashuri dhe respekt mes palëve edhe pse lojtari tani gjendet në Angli. /Telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta