HOROSKOPI DITOR, E ENJTE 16 MAJ 2019

Dashi
Në këtë moment është më mirë që të flisni, vetëm nëse është vërtetë e rëndësishme. Kjo pasi rrezikoni që të thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni.

Është dita kur yjet favorizojnë instinktin dhe racionalitetin. Duhet të bindni dikë për dobitë e një projekti tuaj. Ndërsa në dashuri, gjithçka do të ecë më së miri, ku qielli do të jetë mjaft i favorshëm.

Demi
Në këtë moment është më mirë që të bëni një hap pas, lidhur me disa gjëra që po zvarriten. Shumë prej jush gjatë vitit të kaluar, kanë hequr dorë nga një projekt i rëndësishëm për shkak të zhvillimeve të papritura.

Urani në shenjën tuaj, mund të sjellë ndryshime të cilat mund t’iu çorientojnë. Në sferën sentimentale, parashikohet që të ketë tensione, ndaj tregohuni të kujdesshëm.

Binjakët
Nëse krahasojmë fillimin e kësaj jave me atë të javës së kaluar, diferenca është e dukshme. Tashmë ka nisur përmirësimi, ku do të jetoni emocione të bukura, sidomos në një histori që për ju ka shumë rëndësi.

Për binjakët historitë që zgjasin më shumë i lodhin dhe për këtë arsye mund të ketë edhe tensione.

Gaforrja
Kjo e enjte do të jetë e mbushur me tension dhe nervozizëm. Përgjithësisht kur ndjeni negativitet përreth, prireni që të izoloheni.

Por në këtë moment bëni mirë që të shmangni diskutimet, pasi mund të shkaktojnë debate shterpë.

Luani
Ndikimi pozitiv i Venusit do të bëjë që të ndiheni më mirë. Kjo është një periudhë e cila mund të shkaktojë edhe tensione, ndoshta për shkak të ndonjë vonese.

Kjo nuk do të thotë se gjërat nuk do të zgjidhen, thjesht duhet pak durim. Bëni kujdes lidhur me investimet, pasi mund të pendoheni.

Virgjëresha
Në këto momente po ju besoni miqve të vërtetë, të cilët ju vlerësojnë për atë që jeni. Ndoshta dikush ju ka lënduar dhe nuk është treguar siç duhet me ju, por kjo nuk do të thotë se nuk duhet t’iu besoni edhe të tjerëve.

Parashikohet një periudhë e favorshme për dashurinë. Çiftet në krizë, mund të gjejnë rrugën e duhur drejt pajtimit dhe emocioneve të bukura. Parashikohet një periudhë pozitive, edhe për gjithë ata që kanë një projekt interesant.

Peshorja
Hëna e pranishme në shenjën tuaj do të bëjë që të ndiheni disi në faj, për shkak të ndonjë vesi më shumë. Në sajë të sensit të masës dhe reflektimit, do të arrini që të rikuperoni.

Akrepi
Venusi në kombinim me Uranin, do të sjellin stuhi në dashuri. Këshillohet që të mos kërkoni me çdo kusht që të ziheni, por të jeni sa më objektiv, diplomatë dhe të hapur për dialog.

Shigjetari
Ndikimi i kundërt i Marsit, do të bëjë që të hasni në polemika të shumta. Nëse keni ndonjë pengesë për të kapërcyer, veproni tani pasi nesër mund të jetë shumë vonë dhe pengesat do të jenë më të mëdha.

Bricjapi
Ndikimi i Hënës dhe Saturnit në shenjën tuaj, do të bëjë që dita të jetë e mbushur me ulje-ngritje. Nuk do ju shpëtoni dot kritikave dhe shigjetimeve të të tjerëve.

Ujori
Venusi dhe Urani të pranishëm në shenjën tuaj, do të sjellin ndryshime të papritura në jetën tuaj në çift.

Dikush prej jush do të arrijë që ta çojë një lidhje drejt zyrtarizimit, ndaj përgatituni!

Peshqit
Jeta juaj sentimentale mund të marrë një shtysë të rëndësishme, në sajë të ndikimit të Uranit. Mund të zyrtarizoni një lidhje ose ta forconi më tej atë.

Mos u druani, pasi do e keni çdo situatë nën kontroll.

Temat
Fun

Të afërta