Legjenda e boksit kosovar – Dikur Kampion, sot jeton me qera (Video)

Të ftuar këtë javë në emisionin “Përrallë me Tupan” ishin ish-kampioni në boks i Kosovës, e ish- Jugosllavisë Aziz Salihu, këngëtarët Mahmut Ferati e Vjollca Selimi si dhe profesori...

Të ftuar këtë javë në emisionin “Përrallë me Tupan” ishin ish-kampioni në boks i Kosovës, e ish- Jugosllavisë Aziz Salihu, këngëtarët Mahmut Ferati e Vjollca Selimi si dhe profesori gjakovar i cili ligjëron në Universitetin e Australisë, Leandrit Mehmeti.

Aziz Salihu para disa muajsh ishte për shërim në Turqi. Kemi parë shumë fotografi të tij nëpër lajme, ku një sëmundje e rëndë e kishtë bërë të humbte shumë peshë.

Ai ka rrëfyer për sëmundjen e tij, telashet që kishte për tu mjekuar e shumë të tjera.

Edhepse dikur ishte kampion në boks, Salihu ka treguar se që shumë kohë ai jeton me qera.

Për më shumë ndiqni emisionin “Përrallë me Tupan”, që shfaqet çdo të enjte, nga ora 20:30 në First Channel dhe në YouTube:

Temat
EmisionetPërrallë me TupanSportVend

Të afërta