Jahjaga i bashkohet iniciativës “Ta Pastrojmë Kosovën” (Foto)

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga sot iu ka bashkuar iniciativës “Ta Pastrojmë Kosovën”, duke thënë se iniciativa e sotme duhet ta vetëdijësojë koston që ndotja e ambientit shkakton në shëndetin e njerëzve.

Lexo poashtu: Thaçi: Vullnetarët që po pastrojnë Kosovën janë heronjtë që i nevojitet sot shtetit tonë

“Sot iu bashkova iniciativës Ta Pastrojmë Kosovën. Shpresoj që iniciativat si kjo e sotme të na vetëdijesojnë për koston që ndotja e ambientit ka në shëndetin tonë dhe të na ndërgjegjësojnë për ruajtjen e tij”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

auto_13246214_1020583231364153_474834625973640376_o1464088291

auto_13227799_1020583234697486_6533932206847611636_o1464088293

auto_13268219_1020583341364142_6664598366043927407_o1464088289

13241267_1020583228030820_2044256329470468642_n

Temat
LajmeVend

Të afërta