Gili tregon se si i humbi 27 kg për 4 muaj

Këngëtarja e njohur, Gili, ka treguar eksperiencën e saj me dietë dhe sa kilogramë i humbi për një kohë shumë të shkurtër. Ajo ka rrëfyer se si i ktheu...

Këngëtarja e njohur, Gili, ka treguar eksperiencën e saj me dietë dhe sa kilogramë i humbi për një kohë shumë të shkurtër.

Ajo ka rrëfyer se si i ktheu formën e saj të dikurshme, duke humbur 27 kilogramë për 4 muaj, e dieta që mbajti ishte pikërisht “The Paleo Diet”.

Kjo dietë përfshin një plan ushqimi bazuar në ushqime të ngjashme që kanë ngrënë njerëzit në kohën e paleolitit.

Në planin ushqimor të dietës përfshihen mishi, peshku, perime, arra dhe fara – ushqime që në kaluarën janë mbledhur nga gjuetia. /prive.al

Temat
Showbiz

Të afërta