Dua, Rita e Era çmendin Serbinë e Rusinë, kështu e urojnë Kosovën – Ja si reagojnë serbët

Dua Lipa, Rita Ora e Era Istrefi tri këngëtaret nga Kosova me famë botërore kanë ururar Kosovën për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Ato me këtë postime kanë ngjallur reagimet e serbëve dhe të rusve në profilet e tyre në Instagram.Sponzor

Artistë më të famshme kosovare, të cilat jetojnë në Britani të Madhe, kanë uruar Pavarësinë më anë të fotografive, që tregojnë origjinën e tyre.

Urime dita e Pavarësisë Kosovë!!! Shkëlqe cdo ditë – e kam xhiruar videon time për ‘Shine your light”, aty në vitin 2012. Një nga kujtimet më të mira të miat!!! Ju dua shumë”, ka shkruar Rita Ora.

Ndërkaq, Dua Lipa, e cila së fundmi ka fituar dy çmime prestigjioze të “Grammy Aëards”, ka uruar Kosovën me një fotografi të mbushur me flamuj verdhekaltër.

“Nga Kosova për gjithë botën. Urime Kosovë. Ju duaaaa”, ka shkruar Dua Lipa.

E Era Istrefi, ka shrkuar ”Happy Indepedence Day”

Temat
Showbiz

Të afërta