Kështu vallëzon Mimoza Kusari në Amerikë

​Mimoza shumë në disponim para fjalimit. Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari Lila po qëndron në Amerkië ku po merr pjesë në kampanjën “Dhuna nuk është çmimi që...

​Mimoza shumë në disponim para fjalimit.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari Lila po qëndron në Amerkië ku po merr pjesë në kampanjën “Dhuna nuk është çmimi që gratë duhet ta paguajnë në politikë”.

Aty po marrin pjesë shumë gra nga vende të ndryshme të botës si nga Meksika, Gjeorgjia, Suedia, SHBA, Anglia, Kosova e të tjera. Ambasadore e kësaj fushate është ish sekretarja e shtetit amerikan Medeline Albright.

Pas fotografive të postuara nga takimi me gra të ndryshme si Medeline Albright e Vlora Çitakun, vëmendje në Instagramin e Kusarit ka tërhequr një video në të cilën Mimoza duket së është duke vallëzuar dhe mjaft në disponim para se të fillojë të mbaj fjalimin në këtë kampanjë.

E veshur në nëj fustan të kuq kombinuar me një palë këpucë krem Mimoza Kusari Lila duket shumë bukur.

Temat
Showbiz

Të afërta