12 ton çokollatë të lëngshme rrjedhin nëpër autostradë

Për shkak të aksidentit të martën, në orën 04:45, të dy drejtimet e autostradës u mbyllën për disa orë për shkak të punës së madhe të pastrimit të rrugëve...

Për shkak të aksidentit të martën, në orën 04:45, të dy drejtimet e autostradës u mbyllën për disa orë për shkak të punës së madhe të pastrimit të rrugëve

Në një autostradë pa pagesë në qytetin polak Slupca , nga një cistern ran mbi 12 ton çokollatë të lëngshme.

Për shkak të një aksidenti të martën nga 4:45 am u mbyll të dy drejtimet e rrugës që të çon nga Poznan në Varshavë dhe kjo për disa orë për shkak të punës pastrimin rrugëve.

Rruga u mbulua me një shtresë çokollade rreth pesë inç të trashë, e cila filloi të trashet pastaj. Dukej sikur kishte një pllakë të madhe me çokollatë në rrugë, tha zëvendësi i zjarrfikësit Bogdan Kowalski.

Shoferi i kamionit u dërgua në një spital për shkak të një thyerjes së dorës, shkruan portali polak TwojaSlupca . Shkaku i aksidentit është ende duke u hetuar. /Lajmi.net/

Temat
Fun

Të afërta