Lista e golashënuesve në La Liga

Barcelona dhe Real Madrid janë rikthyer te fitorja këtë javë në La Liga.

Liderët e La Ligas kanë mposhtur 0-2 në udhëtim Villarrealin, me golat e shënuara nga Suarez dhe Messi.

Të pamëshirshëm janë treguar mbretërit, që kanë mposhtur 5:0 Sevillan.

Edhe pas xhiros së 15-të, Lionel Messi kryeson në listën e golashënuesve me 14 gola.

E në listën e golashënuesve nuk figuron Ronaldo, që ka realizuar vetëm tre gola./Lajmi.net/

08

Temat
BotëSport

Të afërta