Zidane me deklaratë të papritur për tifozët e Bilbaos

“Tifozët në San Memes janë më të mirët. Mbajnë filozofinë dhe krenarinë pa marrë parasysh se çfarë ndodhë”.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë fjalë të mëdha për tifozët e Athletic Bilbaos.

Ai i konsideroi baskët si më të mirët.

“Barazimi ishte një rezultat më i drejtë”, tha Zidane.

“Tifozët në San Memes janë më të mirët. Mbajnë filozofinë dhe krenarinë pa marrë parasysh se çfarë ndodhë”.

“Jam shumë i lumtur për ndeshjen, por i zhgënjyer që nuk shënuam, sidomos për lojtarët. Ata kanë dhënë gjithçka. Ne merituam më shumë”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Temat
BotëSport

Të afërta