Thibaut Courtois largohet falas nga Chelsea?

Thibaut Courtois mund të largohet si lojtar i lirë nga Chelsea.

Portieri belg, mund të lë ‘Stamford Bridge’ si lojtar i lirë në vitin 2019, me të përfunduar kontratën me skuadrën kampione të Premierligës.

Lajmi është bërë i ditur nga ‘The Sun’, përcjell lajmi.net.

Kjo detyron Chelsea që të përshpejtojë bisedimet me Courtois, dhe në rast dështimi ta shes atë verën e ardhshme te Real Madridi, për ta evituar ikjen falas në verën e vitit 2019./Lajmi.net/

Temat
BotëSport

Të afërta