Rama e pret Haradinajn në Korçë me Gardën Shtetërore (Foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka rezervuar pritje shtetërore homologut të tij nga Kosova, Ramush Haradinajt. Garda Shtetërore e Shqipërisë është rreshtuar për ta pritur Haradinajn në Korçë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka rezervuar pritje shtetërore homologut të tij nga Kosova, Ramush Haradinajt.

Garda Shtetërore e Shqipërisë është rreshtuar për ta pritur Haradinajn në Korçë ku edhe do të mbahet mbledhja e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës.

Kjo mbledhje organizohet në kuadër të bashkëpunimit në mes dy qeverive, për lehtësimin e tregtisë dhe zgjerimin e bashkëpunimit./Lajmi.net/

Temat
LajmeRajon

Të afërta