Rashica i shënon supergol Ajaxit (Video)

Sulmuesi anësor i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica ka shënuar një supergol në ndeshjen e kampionatit holandez, Eredivisie, ndaj Ajaxit.

Vitesse është duke luajtur momentalisht në udhëtim te Ajaxi, ku pas 45 minutave të parë janë duke udhëhequr me rezultat 2-0.

Goli i dytë i skuadrës mysafire ka ardhur pikërisht nga ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica.

Rashica ka shënuar një supergol në fundit e pjesës së parë apo më saktë në minutat shtesë.

Sulmuesi nga Vushtrria pasi ka pranuar një top gati në gjysmën e fushës nga bashkëlojtari i tij, Tim Matavz, i është sulur golit pa menduar dy herë, duke dribluar mirë një kundërshtar dhe shënuar golin e epërsisë 2-0.

Ky gol nga gjigantit holandez ishte i treti për Rashicën në këtë sezon në Eredivisie. /Telegrafi/