Hadergjonaj prezantohet para shokëve të skuadrës, këndon këngën më të bukur në gjuhën shqipe (Video)

Është padyshim njëri nga mbrojtësit më të mirë shqiptarë dhe sapo është transferuar në kampionatin më të fortë në botë, atë anglez.

Fjala është për talenti e jashtëzakonshëm nga Kosova, Florent Hadergjonaj që ditë më parë debutoi me skuadrën e re Huddersfield.

Por prezantimi para skuadrës ka ardhur vetëm të premten mbrëma, ku ishin duke ngrënë të gjithë futbollistët darkë.

Ashtu siç e do tradita, futbollistët e rinj duhet të këndojnë para shokëve të tjerë të skuadrës, transmeton Telegrafi.

Telegrafi ka siguruar videon ku shihet Hadergjonaj duke kënduar.

22-vjeçari ka zgjedhur këngën më të bukur në gjuhën shqipe ‘Xhamadani vija vija’ që ta këndojë para shokëve të skuadrës.

Në momentin që Florenti këndonte, shokët e skuadrës qeshnin me të madhe pasi lojtari ka talent të madh për futboll, por jo edhe aq shumë për muzikë.

Gjithsesi djaloshi nga Kosova tregoi edhe njëherë me krenari prejardhjen e tij.

Ai pritet së shpejti të vendosë nëse do të luajë me Përfaqësuesen e Kosovës apo atë të Zvicrës.

Temat
BotëSport

Të afërta