Kadri Veseli merr një goditje të rëndë

Kadri Veseli pak çaste më parë është rizgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës, por ai gjithashtu mori një lajm të papritur, shkruan Botapress.info Këshilltari i Kadri Veselit, Avni Bytyçi...

Kadri Veseli pak çaste më parë është rizgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës, por ai gjithashtu mori një lajm të papritur, shkruan Botapress.info

Këshilltari i Kadri Veselit, Avni Bytyçi përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur dorëheqjen e tij.

Ky është postimi i plotë i Avni Bytyçit:

Me konstituimin e Kuvendit perfundon edhe mandati im. Pas dy viteve ne Kuvendin e Republikes se Kosoves, ka ardh koha per nje rrugetim tjeter!Jam falenderues per mundesin qe me eshte dhene per ti sherbyer vendit tim. Ka qene nje privilegj per mua ne cdo rrethane dhe kohe. Ndihem krenar qe nje pjese te jetes sime e kam kaluar duke pununuar per nje institucion publike.

Deshiroj te falenderoj Kryetarin e Kuvendit z. Kadri Veselin per mundesine qe me eshte dhene. Dhe njekohsisht urime ri-zgjedhja. Uran faleminderit per besimin dhe ftesen per t’ju bashkuar ekipit te Kryetarit te Kuvendit. Kolegeve ne kabinet faleminderit per bashkepunimin. Sekretarit te Kuvendit z. Ismet Krasniqit dhe gjithe administrates se Kuvendit faleminderit per gjitha. Dhe ne fund deshiroj te falenderoj strukturen e PDK-se (sidomos rinine) per miresjelljen e tyre te treguar karshi meje. Jam mirenjohes!

Temat
LajmeVend

Të afërta