Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Pacolli, diskutojnë për detajet e fundit të bashkëqeverisjes

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli janë duke mbajtur një takim në hotelin Swiss Diamond në Prishtinë.

Sipas burimeve të KosovaPress krerët e koalicionit do të diskutojnë edhe detajet e fundit për formimin e institucioneve pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje mes koalicionit PAN dhe AKR-së.

Ndryshe, është raportuar se seanca konstituive për zgjedhjen e kryeparlamentarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit do të mbahet të enjten, më 7 shtator.

Pal Lekaj nga AAK-ja, në një intervistë për Telegrafin tha dje se gjatë javës do të konstituohet Kuvendi si dhe do të formohet Qeveria, por jo në të njëjtën ditë.

Temat
LajmeVend

Të afërta