Habit futbollisti i kombëtares: Nuk e dija që isha shqiptar (FOTO)

Ivan Balliu është një ndër lojtarët e rekrutuar sëfundmi në Kombëtaren e Shqipërisë, por ai nuk e ka ditur që kishte gjak shqiptari në venat e tij. I lindur...

Ivan Balliu është një ndër lojtarët e rekrutuar sëfundmi në Kombëtaren e Shqipërisë, por ai nuk e ka ditur që kishte gjak shqiptari në venat e tij.

I lindur në vitin 1992 në Girona të Spanjës ai përfaqësoi të rinjtë e këtij shteti në U17 dhe U19 deri kur u thirr nga FSHF për të luajtur me ngjyrat kuqezi, shkruan Albeu.com.

“Ata më thirrën në prill dhe patëm një takim me shefin e FSHF-së Armando Duka. Më pyetën për rrënjët e mia dhe më thanë se isha shqiptar. Nuk e dija sepse i kisha humbur kontaktet me të afërmit”., – shprehet ai për Marca.

Balliu do të luajë kundër Lihteshtejnit dhe Maqëdonisë në ndeshjet e radhës.

Temat
RajonSport

Të afërta