E papritur: Ja çfarë thotë Zafir Berisha për Ramushin

Zafir Berisha nga Nisma për Kosovën ka thënë se procesi zgjedhor në mënyrë urgjente duhet të ndryshohet. Sipas tij, edhe në këto zgjedhje ka pasur vjedhje, dhe një pjesë...

Zafir Berisha nga Nisma për Kosovën ka thënë se procesi zgjedhor në mënyrë urgjente duhet të ndryshohet.

Sipas tij, edhe në këto zgjedhje ka pasur vjedhje, dhe një pjesë e kolegëve të Nismës nuk kanë mundur t’i bëjnë votat e duhura.

Berisha ka thënë në televizionin Rrokum se mbron qëndrimin e tij për Listën Serbe, ku edhe në këtë vazhdë kjo listë edhe për qeverinë e ardhshme nuk duhet të jetë faktor.

“Jo vetëm që e votojmë Ramush Haradinajn, por ne kemi lobuar që Ramushi të bëhet kryeministër”, është shprehur Berisha.

Temat
LajmeVend

Të afërta