Garë e ashpër për Këpucën e Artë në Serie A (Foto)

Higuain dhe Dzeko po shkëlqejnë këtë edicion në Serie A

Gonzalo Higuain po e shpërblen Juventusin, që pagoi 90 milionë euro për shërbimet e tij. Ish sulmuesi i Real Madridit është duke shkëlqyer te Zonja e Vjetër, i cili me dy golat e shënuar ndaj Cagliarit arriti në kuotën e 18 golave deri më tani këtë edicion, shkruan Gazeta Express.

Numër të ngjashëm të golave ka edhe Edin Dzeko, i cili mund të kishte quar këtë shifër në 19 nëse do të ishte treguar i saktë nga penalltia në fitoren prej 2:0 Crotones, që realizoi një gol nga loja e hapur, përcjell Express.

Këta janë pesë golashënuesit më të mirë në Serie A:

Temat
BotëSport

Të afërta