Shpërthim pranë Gjykatës Supreme në Kabul

Një shpërthim ka ndodhur në afërsi të Gjykatës Supreme në qendër të kryeqytetit të Afganistanit, Kabul.
Këtë e kanë thënë dëshmitarët që ishin pranë dhe e panë shpërthimin, raporton Reuters, transmeton Express.

Policia në Kabul ka konfirmuar se shpërthimi ka ndodhur mirëpo nuk dihet ende vendndodhja e saktë.

Temat
BotëLajme

Të afërta