Policia franceze bastis papritur Parlamentin e vendit

Policia franceze ka bastisur Parlamentin e vendin dhe po kontrollon dhomën e ulët, si pjesë e një hetimi mbi gruan e kandidatit presidencial, Francois Fillon. Bastisja nuk është duke...

Policia franceze ka bastisur Parlamentin e vendin dhe po kontrollon dhomën e ulët, si pjesë e një hetimi mbi gruan e kandidatit presidencial, Francois Fillon.

Bastisja nuk është duke u zhvilluar në zyrën Fillon, shkruan “Reuters” duke cituar dëshmitarë dhe ka thënë se është e mundur te jëtë duke u zhvilluar në zyrat administrative të parlamentit.

Temat
BotëLajme

Të afërta