Home Lajme Botë 6 bombarduesit rus shkatërrojnë qendrat e komandës dhe armët e ISIS-it (Video)

6 bombarduesit rus shkatërrojnë qendrat e komandës dhe armët e ISIS-it (Video)

0
6 bombarduesit rus shkatërrojnë qendrat e komandës dhe armët e ISIS-it (Video)

Bombarduesit me rreze të gjatë rus kanë shkatërruar dy qendra e komandës së Shtetit Islamik të së bashku me armët dhe municioneve e terroristëve.

Sulmi në provincën Deir ez-Zor të Sirisë, ishte i fundit në një seri sulmesh kundër xhihadistëve në zonë.

“Gjashtë bombarduesit me rreze të gjatë “Tu-22M3 u ngritën nga një aeroport i vendosur në territorin e Federatës Ruse dhe fluturuan mbi territorin e Irakut dhe Iranit”, ka njoftuar më 30 janar Ministria ruse e Mbrojtjes. /SYRI.net/