Chelsea rrëmben tre çmime në Premierligë (Foto)

Chelsea ka fituar pothuajse gjitha çmimet e muajit në Premierligë

“Blutë e Londrës” janë shpërblyer për formën e mrekullueshme që po kalojnë në muajt e fundit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Chelsea ka bërë të ditur se Pedro Rodriguez, Antpnio Conte dhe Diego Costa, janë shpërblyer nga FA, shkruan “Goal.com”.

Antonio Conte është shpallur trajneri i muajit nëntor, pasi Chelsea ka fituar gjitha ndeshjet e mundshme.

Diego Costa po kalon nëpër një superformën dhe është shpallur lojtari i muajit nëntor, derisa goli i Pedros ndaj Tottenham është shpallur më i miri në Premierligë për muajin nëntor.

Temat
Botë

Të afërta