Kapet me qindra doza marijuanë, arrestohet shqiptari në Romë

Një 21-vjeçar shqiptar, i njohur edhe më parë për autoritet për mbajtje të marijuanës dhe lëndëve të tjera narkotike, është ndaluar mbrëmjen e së shtunës nga policia italiane në Romë.

Gjatë kontrollit, karabinierët i kanë gjetur dhe sekuestruar të riut qindra doza marsiane, një peshore të vogël dhe materiale të nevojshme për përgatitjen dhe paketimin e drogës, raportojnë mediat lokale, raporton Syri.net.

21-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është arrestuar dhe është dërguar në burg, në pritje të seancës për masën e sigurisë.

auto-karabinieri-21478537445_1478538659-2550223

Temat
Rajon

Të afërta