Vdes ish legjenda e Brazilit (Foto)

Carlos Alberto, ish kapiteni i Brazilit, ka vdekur nga sulmi në zemër

Futbolli brazilian është në zi. Ish kapiteni legjendar i Seleçaos, Carlos Alberto ka vdekur nga sulmi në zemër.

Ai gjatë karrierës ka luajtur për skuadrat si: Fluminense, Santos, Flamengo dhe Cosmos.

Alberto, i cili realizoi një prej golave më të bukur në histori të Kampionatit botëror si kapiten i Brazilit në triumfin ndaj Italisë në finalen e vitit 1970, ka luajtur në pozitën e mbrojtësit.

auto-untitled-1477467893-15657931477487571_1477488306-1176810

960818943848cffc457db1e5479305a690ab6c29_1477488296-4009557

Former Brazilian soccer captain Carlos Alberto Torres holds the 2014 FIFA World Cup Brazil trophy during its unveiling ceremony at a Soccerex event in Rio de Janeiro

Temat
BotëSport

Të afërta