Mustafa: Ankesa e Listës Serbe nuk rrezikon Trepçën

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa theksoi sot se nuk rrezikohet likuidimi i Trepçës pas ankesës së Listës Serbe në Gjykatën Kushtetuese.

Ky ligj sipas tij është i nevojshëm për Trepçën dhe plotëson të gjitha nevojat për këtë gjigant ekonomik.

Sa i përket demarkacionit, Mustafa tha se janë duke shterur çdo mundësi për aprovimin e këtij projektligji për shënimin e vijës kufitare.

Kryeministri ka folur edhe për formatizimin e Qeverisë apo reduktimin e disa ministrive, por që tha se ende nuk është vendosur për këtë çështje

Temat
LajmeVend

Të afërta