Lambo po punon në Aventador LP 700-4 të ri

Lamborghini ka vënë modelin Aventador LP 700-4 në shitje që nga viti 2011 dhe tani është duke punuar në një përditësim në supermodelin e kompanisë.

Ai pritet të debutojë me një emër tjetër me motorin 6.5-litërsh V12 me më shumë se 700 kuajfuqi.

Tani modeli i përditësuar në formë të kamufluar është fotografuar gjatë testimeve.

Modeli, që do të lansohet më 2018, do të ketë ngjashmëri me Supervelocen.

Lambo do t’i japë premierën modelit të ri Aventador në mars 2017 në “Geneva Motor Show”.

lambo_1476831204-8951248-1

Temat
Teknologji

Të afërta