Gecaj: As Jabllanoviqi nuk shau nënat kosovare -VV të kërkoj falje ose protesta

Kanë vazhduar gjatë tërë ditës komente të ndryshme dhe debatet në lidhje me një deklarim të Boiken Abazit, zyrtarit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Përveç qytetarëve të shumtë që e kanë kundërshtuar Abazin, edhe kundërshtarët e tij politikë i kanë rikujtuars e më e pakta që mund të bëjë është një kërkim falje.

“Kërkim falja është minimumi. As Jabllaniviçi nuk ka sharë gruan, nënën kosovare kështu”, shkruan Arben Gecaj, anëtar në Këshillin Drejtues të PDK-së.

“Nëse LVV nuk kërkon falje për deklaratën e zyrtarit të saj, duhet të organizohen protesta deri ne çregjistrim të saj”, theksoi Gecaj.

arben-gecaj1-1-780x439

Temat
LajmeVend

Të afërta