Donald Trump kërkon që Hillary Clintonit t’i bëhet testi i drogës

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, e ka akuzuar rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton, se ka qenë tejet e entuziazuar dhe eksituar gjatë debatit të tyre të fundit, duke thënë se të dytë duhet të testohen për drogë para debatit të tretë.

Ai, po ashtu ka sugjeruar se gara presidenciale po duket sikur “zgjedhje të manipuluara”, transmeton Express.

Sondazhet po tregojnë se Trump është duke humbur në disa shtete kryesore.

Duke folur në një tubim në New Hampshire, Trump tha se Clintoni ka qenë shumë e entuziaruar dhe eksituar në fillim të debatit të fundit dhe se mezi ka shkuar të makina e vet në fund të debatit.

“Duhet të bëjmë teste të drogës,” ka thënë ai. Disido, Trump nuk ka ofruar asnjë provë për t’i mbështetë .

Temat
BotëLajme

Të afërta