Ronaldo dëshiron trofeun që e ka fituar vetëm një herë me Realin

Cristiano Ronaldo shpreson që Real Madridi do ta fitojë La Ligën këtë edicion.

‘Los Blancos’ nuk e kanë fituar titullin e Spanjës që nga viti 2012.

Ylli i Realit, Cristiano Ronaldo, shpreson se do ta arrijnë një gjë të tillë këtë edicion.

“La Liga është kompeticioni në të cilin duhet të fokusohemi më shumë dhe besoj se mund ta fitojmë.

Një klub si Real Madridi nuk mund të shkojë kaq gjatë pa fituar këtë trofe”, ka thënë Ronaldo, i cili pas shtatë viteve qëndrimi në Spanjë – ka fituar vetëm një herë La Ligën, në vitin 2012.

cristiano-ronaldos-shirtless-champions-league-celebration-may-have-been-a-movie-stunt

Temat
BotëSport

Të afërta