Pajtohen RTK dhe Vetëvendosje. Visar Ymeri intervistë në “Monitor” (Foto)

Është tejkaluar tashmë problemi që Vetëvendosje ka pas me Televizionin Publik të Kosovës (RTK).

Kryetari i këtij subjekti opozitar i cili jo rrallë e kritikon RTK-në, për mënyrën e informimit dhe “kapjen” nga ana e shtetit, të premtën në cilësinë e kryeopozitarit, ka qenë mysafir në emisionin “Monitor” që drejtohet nga Ngadhnjim Kastrati.

unnamed

Më këtë intervistë që zgjati diku rreth një orë, Ymeri ka shpalos qëndrimet e tij dhe të partisë për tema të ndryshme me interes për vendin; sic janë demarkacioni, asociacioni, Trepca, raporton Magazina.al

14

Pjesa më interesant ka qenë debati mes kreut të VV-së, me drejtuesin e emisionit lidhur me akuzat që partia e Visar Ymerit, i ka bërë dhe po i bën në drejtim të Televizionit Publik të Kosovës.

Intervista pa cenzurë, tranmsetohet sonte rreth orës 20 e 10 në RTK1.

unnamed2

Temat
LajmeVend

Të afërta