Këto janë momentet më të ëmbla të Hillary dhe Bill Clinton (Foto)

Nisi gjithçka nga një takim i thjeshtë në librari, ata ishin vetëm dy studentë në “Yale Law School” dhe dashuria lindi mes librash.

Ata, me siguri që nuk e kanë menduar në atë kohe, se shumë shpejt do të ishin në qëndër të vëmendjes si President dhe Zonja e Parë, Hillary dhe Bill Clinton janë një nga çiftet më të dashura të politikës.

Një figurë shumë popullore edhe në vendin tonë Clinton për shkak të ndikimit që ka pasur gjatë Luftës në Kosovë.

Tani që bashkëshortja e tij, senatorja Hillary Clinton është kandidate për t’u bërë presidente, ju ftojmë të shikoni disa nga momentet e tyre më të bukura në galerinë më poshtë.

bill-clinton1_1476456300-6720840

bill-clinton10

bill-clinton15

bill-clinton11

bill-clinton14

bill-clinton13

bill-clinton7

bill-clinton8

bill-clinton3

bill-clinton2

bill-clinton9

bill-clinton6

bill-clinton5

bill-clinton12

Temat
Showbiz

Të afërta