Trajtoni tensionin e gjakut dhe kolesterolin me këtë kurë

Kolesteroli dhe tensioni i lartë i gjakut janë problemet kryesore që shumë njerëzve u duhet të përballen.

Më poshtë jepet një mënyrë tradicionale dhe shumë efektive që jo vetëm ul tensionin e lartë të gjakut dhe redukton nivelin e kolesterolit, por edhe trajton një numër të madh gjendjesh shëndetësore.

Për të përgatitur këtë përzierje është e nevojshme 1 copë xhenxhefil i copëtuar, 1 lugë uthull, 1 lugë lëng limoni, një lugë mjaltë organik si dhe një thelb hudhër i shtypur. Gjithçka që ju duhet të bëni është shumë e thjeshtë, përziejini mirë dhe lërini në frigorifer për 5 ditë.

Pas 5 ditësh, kura është gati për t’u përdorur. Pihet çdo ditë përpara mëngjesit dhe darkës, por asnjëherë më shumë se sa 3 herë në ditë. Në vetëm 1 javë do të shikoni dhe ndieni efektet pozitive.

Tensioni juaj i gjakut do të normalizohet dhe një test i thjeshtë gjaku do të tregojë se niveli juaj i kolesterolit është ulur në mënyrë të konsiderueshme.

Përveç ndjekjes së kësaj kure, juve ju duhet të bëni edhe disa ndryshime në stilin tuaj të jetesës dhe në dietë. Këshillohet të konsumohen më shumë fruta dhe perime të freska dhe të pasura me proteina.

Temat
Shëndet

Të afërta