Prezantohet Mansory Bentley Bentayga me 701 kuajfuqi [FOTO]

I paralajmëruar përmes një fotografie ngacmuese në maj të këtij viti, tani para nesh vjen zyrtarisht paketa e kompanisë së njohur Mansory për modifikimin e modelit luksoz Bentley Bentayga.

Kjo kompani, këtë SUV luksoz e ka shndërruar në një veturë edhe më të shtrenjtë. Tani, Bentley Bentayga vjen me disa elemente nga fibra të karbonit – kapaku i motori, maska e përparme, transmeton Koha.net. Ndërkaq, paketa për aerodinamikën përfshinë set pragjesh, difuzer të pasmë, spoiler të pasmë në çati.

Gjithashtu, Mansory për këtë Bentley Bentayga ka zgjedhur rrotat me diametër prej 23-inç dhe interier luksoz që përfshinë lëkurën më cilësore Alcantara, si dhe disa elemente nga druri dhe nga fibra të karbonit.

Mansory në paketën e saj për modifikimin e Bentley Bentayga ka përfshirë edhe përforcimin e motorit 6.0-litër W12 në 701 kuajfuqi, ndërsa shpejtësinë maksimale ky model tani e arrin deri në 311 kilometra në orë.

20161012133928442_1476279543-5200412

20161012133710871_1476279543-6638228

20161012133656134_1476279543-1913572

20161012133727942_1476279543-9219115

20161012133732735_1476279543-9780584

20161012133649287_1476279543-5332589

20161012133751151_1476279543-5502430

20161012133703109_1476279543-1970466

20161012133746215_1476279543-8859654

20161012133640494_1476279543-3764543

20161012133722180_1476279543-2649230

Temat
Teknologji

Të afërta