Kjo është dhurata që mori Anita prej Ramushit (Foto)

Anita Muçaj është njëra prej moderatoreve me të pëlqyera shqiptare.

Pos, që punon në televizionin publik të Kosovës, ajo është edhe bashkëshortja e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

Anita sot ka një ditë shumë të veçantë në jetën e saj, përkatësisht ka mbushur 36 vjet.

Në ditën më të veçantë nuk mungoi bashkëshorti Ramush Haradinaj, kunati Daut Haradinaj si dhe motra-kunata, Lola Haradinaj

Me të kaluar data 12 tetor, ajo mori një serë urimesh në rrjetet sociale, por edhe befasi nga bashkëshorti i saj dhe kunatat.

Anita përveç këtyre, sot ka për të thënë diçka qe të gjithë do donit për ta lexuar.

Postimi i plotë i Anitës në Facebook

Nuk jam tipi qe me pelqen te jem ne qender te vemendjes, por ja qe ka momente kur do, s`do, do jesh ne qender se s`ben.

Ditelindja eshte nje nga ato ditet kur ti do te zhdukesh nga faqja e dheut, te jesh inekzistente, e padukshme, por rrethi ta kujton ne cdo moment qe hej “hello” e ke ditelindjen.

Nuk eshte se 36 vjetori ka ndonje rendesi te madhe nuk eshte as , pervjetor, as dekade, as qerek as gjysme shekulli e ku ta di une.

Eshte fundja nje ditelindje e rendomte. Duke qene se jam tipi qe kam turp te festoj ditelindjet, te gjithe per rrotull po me pyesnin se cfare planesh kam bere?

E vetmja pergjigje e imja ishte cfardo qe planifikoni une nuk ua prishi qejfin. Ne te kunderten e kesaj te gjithe donin te festonin perveq meje.

Te them te drejten qe kur mami nuk me merr ne telefon per te me uruar apo nuk shkoj une t`ja uroj ditelindjen time sikur ka humbur lezetin kjo date per mua.

Gjithsesi akrepat shenuan oren 12 pasmesnate, ku per minuta te tere perpara shtepise ishin mbledhur miq dhe familjare te dera duke pritur per te hyre Brenda dhe per te me bere surprizen.

Kur dera trokiti ishte moment qe nuk dija c`te prisja.

Padashje u shenderrova ne nje personazh ne qender te vemendjes. Idea, kishte qene padyshim e njerezve qe ndaj kohe me se shumti me ta, e ashtuquajturave kunatat e mia qe patjeter burrat I kishin aty per krahe, kur Vesa jep ide, Bjondina ekzekuton, e Lola organizon nuk ka si te deshtoi projekti, e ku padyshim aty ishin bashkuar motra ime Vjosa, shoqet e mija Rrezearta, Flutura, Linda dhe Vlora me te cilat kisha kaluar nje jete ditelindjesh e joditelindjesh bashke, por, qe te pestat per te madh zor nuk I nxjerr nga shtepia ne ate ore, ja qe per mua kishin dal, madje nga Tirana Kishin ardhur edhe Eri e Ori, nuk e besoja qe ne te vertet ishin aty, por, Po edhe ato kishin ardhe aty kishin kaluar rrugen e Kombit, naten, te pandriquar, te pa sinjalizuar me shi e mjegull , madje edhe Dauti nuk mungoi pavarsisht qe kishte qene ne Tropoje, e si gjithmone Besniku dhe Nora te cilet padyshim jane aty kurdo qe kam nevoje per ta, Lori e Merla me te cilet kur mllefosemi nga bota takohemi e qajme halle.

Mbi te gjitha ishte vellau im Learti qe fytyra e tij desha apo s`desha une me ngrit ne piadestal.

E gjithe kjo nate u shenderrua ne feste duke qene se kam burrin me te mire ne bote, pavarsisht se jemi burre e grua dhe te gjithe me kuptoni qe ne jemi po aq te zakonshem sa te gjithe ju ciftet me rradhe,

Ai me I miri I botes e beri festen time. Pavarsisht deshires se te qenurit inekzistente ne naten e ditelindjes une u deha nga kenaqesia e te pasurit kaq shume njerez perreth.

Njeriu mund te humbet ne jete njerez te pazevendesueshem por padyshim me te tjeret do vazhdosh rrugetimin krah per krah ne te mire dhe ne te keq, me vertetesine e dashurise, me njerezine dhe deshiren per te shijuar sa me shume nga jeta!!! Gezuar per mua!

Ndjehem e lumturuar qe kam kaq shume njerez qe me duan dhe I dua pafund! Ata jane femije dhe ne kete ore kur mua m`u be surpriza e ditelindjes ishin ne gjume, jane femijet e mij ata qe me japin dashurine dhe forcen per jete .

Jeta eshte edhe me e bukur kur ke me ke te shijosh dhe une jam me fat qe kam njerez si te gjithe Ju qe jeni prane meje madje edhe atehere kur dua te jem vetem!!! Gezuar!!!

anita-1

Temat
Showbiz

Të afërta