Shqiptari godet me makinë dhe rreh policin italian, s’donte t’i zbulohej vjedhja!

Një shqiptar ka përplasur me makinë një polic italian, teksa përpiqej t’ia mbathte, pasi automjetin që ai drejtonte e kishte vjedhur.
Mediat italiane shkruajnë se shqiptari është ndaluar nga një efektiv në Tolentino. Makina rezultoi se ishte vjedhur më 8 tetor.

Teksa efektivi i kërkoi dokumentet, shqiptari 28-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, e ka goditur me makinë. Më pas, i riu ka zbritur nga automjeti dhe e ka sulmuar policin.

Më pas, ka ndërhyrë një koleg i efektivit të sulmuar duke neutralizuar 28-vjeçarin. Në banesën e shqiptarit u gjetën maska dhe objekte ari, që dyshohet se janë të vjedhura.

Ndaj tij është vendosur masa e arrestit shtëpiak. Për agjentin e dëmtuar, mjekët kanë përcaktuar një prognozë shërimi prej 35 ditësh.

makine-policie-italianeee111_1476206938-6974396

Temat
LajmeRajon

Të afërta