Manchester United nënshkruan me talentin e ri, Rooney (Foto)

Djali i yllit anglez, Wayne Rooney, ka nënshkruar kontratë me akademinë e Manchester United për zhvillimin e të rinjve.

Kai Rooney, gjashtëvjeçar, ka marrë pjesë në stërvitje në akademinë e klubit dhe raportohet se tani i është bashkuar “Djajve të Kuq” për t’i ndjekur hapat e babait.

Ai i është bashkuar djalit të Michael Carrick, Jacey.

wayne-rooney-kai-rooney-7bmeurkhkgot1lvr6v6sw43ko_1476104125-3308941

kai_1476106401-4277205

Temat
BotëSport

Të afërta