Qindra qytetarë po marrin pjesë në shugurimin e Kishës së Llapushnikut (Foto)

Qindra qytetarë po marrin pjesë në meshën e shugurimit të Kishës së Llapushnikut në Drenas

Shumë qytetarë janë detyruar të lënë veturat larg nga kisha dhe të ecin këmbë, për shkak të bllokimit të rrugës.

Në këtë meshë po marrin pjesë edhe liderë institucionesh, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ministrat Kujtim Shala e Enver Hoxhaj

, kryetari i komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, e të tjerë.

Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, ka falënderuar të gjitha institucionet për kontributin në ndërtimin e kësaj kishe, veçanërisht kryetarin e komunës së Drenasit.

1_1476007083-9459314

2_1476007088-2841193

4_1476007155-1399661

Temat
LajmeVend

Të afërta