Aksion guerilas në Veles: “Burg për familjen” (Foto)

Nëpërmes një aksione gueril aktivistë nga qyteti i Velesit kanë shpalosur një transparent ku shkruhej “Burg për familjen”, njoftuan mediat maqedonase.

Transparenti u është drejtuar funksionarëve në pushtet, të cilët mbrëmë kanë qenë të pranishëm në manifestimin “Pitijada” në Veles.

Pjesëtarë të pushtetit janë të përfshirë në të ashtuquajturat “bomba të opozitës”, ku flitet për keqpërdorimet e pozitave shtetërorë. Bazuar në të njëjtat Prokuroria Speciale Publike ka nisur disa lëndë, ku si të dyshuar janë ish kryeministri Nikolla Gruevski dhe kushëriri i tij Sasho Mijallkov, ish-drejtor i DSK-së, shkruan Portalb.

burg-per-familjen_1476004792-8044563

mijalkovi-family-revmatt_1476004783-738481

Temat
LajmeRajon

Të afërta