Këto janë të dashurat e futbollistëve që e përfaqësojnë Kosovën (Foto)

Kosova do të jetë përballë Kroacisë në një ndeshje mjaft të fortë.

Lojtarët kosovarë do të jenë në fushë, ndërsa të dashurat e tyre në tribuna duke i mbështetur fuqishëm.

Portieri dhe kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, është i fejuar me bukuroshen nga Prishtina, Efnan Jusufi.

ujkani-e1475741853802_1475747891-2860178

Edhe këmbëshpejti pejan Bernard Berisha së fundmi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me bukuroshen shqiptare që jeton në Zvicër, Hashime Berisha.

berbard-berisha_1475747872-27048

Mbrojtësi Alban Pnishi është i martuar me Blerta Bajrami.

pnishi-1-e1475741897414_1475747860-4456943

Edhe Milot Rashica nuk është singel. Ai është i fejuar me bukuroshen vushtriase Belkiz Kera.

belikzja11111_1475747842-898070

bbelkizja-1_1475747832-1069076

Sulmuesi shtatlartë i Genclerbirligit, Vedat Muriqi këtë vit është fejuar me të dashurën e tij Edibe Jorganxhiu.

vedat-muriqi_1475747814-7037824

Edhe Bersant Celina ka një të dashur mjaftë të bukur që quhet Amelia. Nuk dihet se lidhje e tyre vazhdon ende pas largimit të lojtarit nga Anglia drejt Holandës.

bresant_1475747781-8747431

Gruan më të famshme nga të gjithë e ka Enis Alushi, pasi është i martuar me futbollisten e njohur Fatmire Bajrami.

enis-alishi_1475747755-969040

Portieri i porsaardhur te Kosova, Adis Nurkovic është i martuar më një vajzë që flitet se është boshnjake nga Kosova. Ajo quhet Edita dhe kanë dy fëmijë.

adis_1475747724-5651035

Sulmuesi tjetër, Albert Bunjaku është i martuar dhe ka fëmijë. Gruaja e tij quhet Arjeta.

albert_1475747683-4151008

I fundit është përzgjedhësi Albert Bunjaku. Edhe ky është i martuar dhe gruaja e tij është suedeze dhe quhet Nike. Ai nuk ka postuar asnjë foto. /Telegrafi/

Temat
Showbiz

Të afërta