Aksident në Ferizaj, rrokulliset vetura (Foto)

Një veturë është rrokullisur në Pojatë të Ferizajt.

Lajmi.net mëson se ngasësi i veturës ka pësuar lëndime të lehta dhe nuk është rrezik për jetë.

Por, shumë persona që udhëtojnë vazhdimisht udhëtojnë në këtë rrugë, po ankohen se numri i aksidenteve është shtuar si pasojë e gurëve që po bien në rrugë nga kamionët e kompanisë Bechtel Enka e cila po punon për ndërtimin e autostradës që lidh Prishtinën me Shkupin.

Madje në fotografitë e dërguar shihen shumë gurë të tillë, madje goxha të mëdhenj.

14356129_10210926411942295_712059440_n

14397307_10210925915249878_417892408_n

14365239_10210925915369881_1591004238_n

14356057_10210925915409882_1382849119_n

Temat
LajmeVend

Të afërta