Turqi, deri tani 48 të plagosur nga shpërthimi i sotëm

Kabineti i prefektit në Van, në juglindje të Turqisë, njoftoi se në sulmin e sotëm terrorist me autobombë ndaj objektit policor para godinës së AK Partisë janë plagosur 48 persona, prej të cilëve dy më rëndë

Mësohet se në mesin e të plagosurve janë 46 civilë dhe dy policë.

Nga ana tjetër ministri turk i Zhvillimit, Lutfi Elvan në mënyrën më të ashpër dënoi sulmin e sotëm terrorist në krahinën juglindore Van, para godinës së AK Partisë, në të cilën u plagosën dhjetëra persona, raporton Anadolu Agency.

“Terroristët nuk njohin as Bajram as festë. Terroristët, tradhtarët kanë kryer edhe sot një sulm afër objektit të partisë sonë dhe në afërsi të kabinetit të prefektit. Këtyre tradhtarëve u japim përgjigjen e duhur, ndërsa akoma më me vendosmëri vazhdojmë”, tha Elvan

Temat
Botë

Të afërta