Simeone ka vendosur të largohet nga Atletico Madrid

Diego Simeone ka vendosur të largohet nga Atletico Madrid.

El Confidencial shkruan se trajneri argjentinas, tashmë u ka bërë të ditur drejtuesve të klubit se ka vendosur të largohet, para përfundimit të kontratës së tij.

Simeone në vitin 2015 ka nënshkruar kontratë të re me Atleticon, që e mban në Atletico deri në vitin 2020, por ai ka vendosur që të largohet në qershor të vitit 2018.

Për këtë gjë, tashmë janë të njoftuare dhe drejtuesit e Atleticos, shkruan El Confidencial, sipas së cilët Simeone u ka treguar se dëshiron të marrë drejtimin e Interit në Serie A, për të cilën skuadër ka luajtur edhe si futbollist.

diego-si-650x358

Temat
BotëSport

Të afërta