Rrokaqielli 28-katësh kaplohet nga flaka në Abu Dhabi, lëndohen 13 persona (Foto)

Zjarri e ka kapluar dje një rrokaqiell 28-katësh në ndërtim e sipër në Abu Dhabi, duke lënduar 13 persona.

Ky është rasti më i fundit i zjarrit në ndërtesat e mëdha të Emirateve të Bashkuara Arabe në 18 muajt e fundit, transmeton Express.

Zjarrfikësit, të mbikëqyrur nga helikopterët, kanë punuar për të shuar zjarrin edhe dy orë pasi që kishte filluar, tregojnë dëshmitarët e rastit.

Dhjetëra nga të lënduarit kanë qenë punëtorë nga departamenti i mbrojtjes civile dhe të tjerët personel i emergjencës, sipas agjencisë së lajmeve “WAM”.

Smoke rises after fire broke out in building in Abu Dhabi

Smoke rises after a fire broke out in a building at Al Maryah Island in Abu Dhabi

Smoke rises after a fire broke out in a building at Al Maryah Island in Abu Dhabi

Smoke rises after fire broke out in building in Abu Dhabi

Temat
BotëLajme

Të afërta