Morata, zbulohet prapaskena e çmendur e verës

Zbulohet një prapaskenë e madhe e afatit kalimtar të verës.

Sulmuesi Alvaro Morata, ishte shumë pranë transferimit te Atletico Madridi.

Sipas “AS”, Reali ka vendosur në momentet e fundit që ta refuzojë ofertën e klubit nga “Vincente Calderon”, e cila peshonte plot 70 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”.

Arsyeja kryesore e refuzimit të kësaj oferte është politika e klubit të Atleticos për të mos i shitur lojtarë Realit dhe tashmë pikërisht Reali bëri të njëjtën gjë.

221800687-a597fa15-9a08-4442-8a76-2d263586f558-650x358

Temat
BotëSport

Të afërta