Erdogan dhe Putin dakord për të përshpejtuar ndihmat humanitare në Alepo

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan dhe homologu rus, Vladimir Putin ranë dakord për të përshpejtuar procesin e ndihmës humanitare në provincën siriane të Alepos, raportuan mediat turke.

Gjatë një bisede telefonike midis dy udhëheqësve u ra dakord për të përshpejtuar përpjekjet me qëllim që ndihma të përmbushë misionin e saj deri në popullatën në Alepo”, raportoi agjencia turke e lajmeve “Anadoll”, duke shtuar se Erdogan i transmetoi Putin-it informacione në lidhje me mbarëvajtjen e operacionit ushtarak turk në Siri.

Putin-Erdogan-650x358

Temat
BotëLajme

Të afërta