Përplasje mes një treni mallrash dhe autobus shkolle në Gjermani

Nga përplasja ë një treni mallrash më një autobus shkolle kanë mbetur disa të lënduar e të cilët janë në gjendje të rëndë. Ngjarja raportohet se ka ndodhur në...

Nga përplasja ë një treni mallrash më një autobus shkolle kanë mbetur disa të lënduar e të cilët janë në gjendje të rëndë.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur në Gjermani në Melle pranë ish qytetit të trupave të ushtrisë britanike të Osnabrueck.

Kjo ndodhi kur treni u përplas në pjesën e pasme të autobusit në një kalim tjetër.

Helikopterët u përdorën që të dërgohen të lënduarit në spital mirëpo nuk ka ende raportime për të vdekur.

Temat
BotëLajme

Të afërta