Vajza paralizohet pasi konsumoi djathë (Foto)

22 vjeçarja greke Sam Philpott u paralizua pasi konsumoi sasi të tepërt djathi të sterilizuar.

Portali Britanik Mirror raporton që vajza i cila ishte me pushime në ishullin grek Kos pasi konsumoi djathë të dhisë filloi të mos ndihej mirë. Më pas raportohet se vajza pati të vjella, dhimbje, dridhje dhe temperaturë të lartë.

Pas kësaj gjendje vajza është dërguar me urgjencë në spital por djathi i pasterelizuar la atë në karrocë me rrota.

“Në vitin 2013 isha në ishullin Kos me pushime. Kur e konsumova djathin me pëlqeu shumë dhe konsumova në sasi të tepërt. Ku ta dija që një ushqim që më shijoi tepër mase do të më paralizonte deri më sot.” tha vajza për Mirror. Mësohet se bakteri që shkatërroi vajzën quhet Bruselloz i cili gjendet vetëm të kafshët.

13672527-1033535636757088-2076047674-n_1469805060-5266247

13874924-1033535583423760-1904621634-n_1469805051-3246946

Temat
BotëLajme

Të afërta